Aktualności

Puchar jest nasz!!!

• autor: luki91_17, 2011-11-27 20:44

Puchar Polski MZPN-Warszawa dla Wiejskiego Klubu Sportowego Rząśnik!!!

Piłkarze Znicza przyjechali mocno wzmocnieni zawodnikami z pierwszej drużyny. Jednak grający bez jednego z głównych bohaterów poprzednich meczy Andrzeja Akiera podopieczni Łukasza Zalewskiego mieli jeden cel-wygrać i wykorzystać swoją życiową sznasę. Zarówno goście jak i gospodarze potraktowali mecz bardzo poważnie. Pruszkowianie pojawili się w Rząśniku już prawie dwie godziny przed meczem, także rząśniczanie zbiórkę mieli wyjątkowo półtorej godziny przed pierwszym gwizdkiem arbitra. Mecz był dla sędziego główno pożegnaniem z sędziowaniem, a przed meczem otrzymał on od działacz MZPN-u pamiątkowy puchar za bogatą karierę. Po miłych uroczystościach rozpoczęła się piłkarska walka o miano najlepszej drużyny Pucharu Polskie w okręgu warszawskim. Gospodarze tym razem wyjątkowo wystąpili w czarnych strojach, goście na niebiesko. Na trybunach, mimo nieprzyjemnej aury, niemal komplet widzów, w tym ponad 50-osobowa grupa fanatyków WKS-u, głośno wspierających swoją drużynę przez cały mecz. Początek gry nie wróżył szcześliwego końca. Lepiej zaczeli mecz goście, którzy szybko rozgrywali swoje akcje i kończyli je uderzeniami zza pola karnego, ale mijały one bramkę w dużej odległości. Gospodarze przebudzili się po około 15 minutach gry, kiedy to przesuwali coraz lepiej w obronie, oddalając maksymalnie grę od własnego pola karnego. Pierwszą dobrą okazje dla WKS-u miał Grzegorz Abramczyk, który sprytnie ograł obrońce ale nie sfinazlizował akcji celnym strzałem. Coraz aktywniejsi byli boczni pomocnicy gospodarzy, którzy dynamicznymi akcjiami starali się rozrywać obronę Znicza. Po jednej z szarż niemal 30 metrów do bramki przeciwnika sfaulowany został Paweł Osowiecki. Piłkę ustawił do strzału kapitan WKS-u. Mimo dużej odległości wybrał od techniczne rozwiązanie, przenosząc piłkę tuż nad murem i umieszczając ją przy lewym słupku bramki. Kapitalny gola na 1:0 i szał radości na trybunach! Był to jednak dopiero początek emocji, których apogeum nastąpiło w drugiej połowie. W pierwszej warto jeszcze odnotować niebezpieczne zdeżenie głowami Osowieckiego i zawodnika z Pruszkowa, po którym ten drugi musiał opuścić boisku, a potem został zabrany do szpitala. Na drugą połowę gospodarze wyszli bardzo zdeterminowani i szybko mogli podwyższyć korzystny rezultat. Najpierw po dośrodkowaniu Łukasza Zalewskiego i niepewnej interwencji bramkarza nad bramką uderzył autor pierwszego gola, potem po świetnym zagraniu Dziczka Abramczykowi zabrakło centymetrów do uprzedzenia bramkarza, ale do trzech razy sztuka. W 56 minucie piłkę na połowie boiska przejmują Łukasz Abramczyk szybko rozegrał ją z Łukaszem Gałązka i zagrał do kapitana WKS-u, który wyszarpał piłkę obrońcy gości i mocnym strzałem w krótki róg bramki po raz drugi w tym dniu ucieszył stadion w Rząśniku. Przy dwubramkowym prowadzeniu gospodarze poczuli się nieco z byt pewnie a ich nonszlacją została pokarana w 63 minucie gry. Po faulu przed polem karnym do wolnego podszedł Przemysław Łudziński, piłkarz z bogatą przeszłością Ekstraklasową i zdecydowanie najlepszy gracz Znicza w meczu w Rząśniku. Strzał wyszedł mu średnio, ale piłka przeszła przez dziurę w murze gospodarzy i wylądowała w siatce obok bezradnego Gałązki, który po za tą pechową sytuacją imponował pewnością i odwagą w interwencjach. Po zdobyciu kontaktowego gola goście całkoicie zdominowali boiskowe wydarzenia. Wtedy po raz kolejny ofiarnością w interwencjach imponowali stoperzy WKS-u, którzy wybijali piłkę wszystkimi możliwymi częściami ciała. W 74 minucie rząśniczanie przypomnieli jednak, że najlepszą obroną jest atak. Świetne podanie rozgrywającego pożegnalny mecz w Rząśniku Bartłomieja Łaskarzewskiego wyprowdziło Pawła Osowieckiego na pozycje sam na sam z bramkarzem pruszkowian, a popularny "Pawełek" zachował zimną krew i miejscowi znowu prowadzili różnicą dwóch bramek. To jednak nie był koniec emocji. Kolejny groźny strzał Łudzińskiego z rzutu wolnego pewnie obronił Gałązka, ale po chwili gospodarze grali w osłabieniu po głupim zachowaniu jednego ze swoich zawodników, który skolekcjonował dwa "żółtka" w minutę i opuścił z konieczności plac gry. Ale to WKS wbił kolejnego gole. Po zagraniu Zalewskiego z połowy boiska piłka poszła w kozioł w polu karnym, a tam jak Filip z konopi pojawił się Damian Wiśniewski i strzałem głową zdobył efektowną bramkę. W końcówce meczu doszło jeszcze do ogromnego zamieszania. Jeden z graczy gospodarzy sprowaokowany przez rywala kopnął go i otrzymał czerwień, a na boisku zapanowało zamieszanie, w któym brał także udział niewiedzieć czemu trener Znicza, sugerujący, że kibice rzucili butelką w stronę gracza z Pruszkowa, co nie było prawdą, gdyż butelka leżała na bieżni wokół boiska i nie była rzucana w stronę kogokolwiek. Rząśniczanie w "9" dotrwali do końca i zaśpiewali, że puchar do nich należy, wraz z kibicami, którzy stworzyli niezapomnianą oprawę.

WKS Rząśnik-Znicz II Pruszków 4:1(1:0)

G.Abramczyk 27 i 56,P.Osowiecki 74,D.Wiśniewski 82-P.Łudziński 63

WKS:R.Gałązka-Ł.Abramczyk,P.Kulesza,Ł.Zalewski,D.Zalewski-P.Osowiecki(80-Z.Kałek),B.Łaskarzewski,Ł.Gałązka,Ł.Golianek(70-D.Wiśniewski)-G.Abramczyk,M.Dziczek