Zapowiedź meczu WKS Rząśnik-Znicz II Pruszków

• autor: luki91_17, 2011-11-26 11:25

W niedziele najważniejszy wydarzenie w krótkiej historii rząśnickiego klubu. W finale Pucharu Polski MZPN-Warszawa WKS zagra w Rząśniku z rezerwami drugoligowego Znicza Pruszków.

W drodze do finału rząśniczanie musieli pokonać aż siedmiu rywali, a wszystko odbywało się jak w klasycznym filmie Hitchococka- najpierw było trzęsienie ziemi, a potem robiło się coraz ciekawiej . Od początku każdy mecz miał swoją osobną historię i na trwałe zapisał się w annałach rząśnickiej piłki. W pierwszej rundzie początkowo WKS miał mieć wolny los, ale ostatecznie musiał udać się na wyjazdowe starcie z B-klasowym zespołem Bednarskiej Warszawa. Mecz rozegrany na bocznym boisku stołecznej Polonii zakończył się efektownym zwycięstwem gości 6:0. W kolejnym starciu los skojarzył drużynę trenera Łukasza Zalewskiego z Sokołem Serock. Mecz odbył się na terenie przeciwnika, choć formalnie drużyna z Rząśnika była jego gospodarzem. Po remisie 1:1 w regulaminowym czasie gry rząśniczanie lepiej egzekwowali rzuty karne i po raz pierwszy w historii awansowali do III rundy Pucharowych rozgrywek. Kolejne pięć meczy rozegrali już na swoim obiekcie. Pierwszym z nich było spotkanie z dobrze znanym rywalem, czyli Mazurem Radzymin. Do 75 minuty gospodarze prowadzili 3:0, ale w minutę stracili dwie bramki i do końca musieli walczyć o dowiezienie korzystnego wyniku. W kolejnych rundach w Rząśniku wyeliminowane zostały cztery czwartoligowe ekipy. Pierwszą z nich był Bug Wyszków, kolejnymi Huragan Wołomin, KS Łomianki i w półfinale Victoria Sulejówek. W pierwszym i ostatnim z tych meczów zwycięskie gole zdobywał Grzegorz Abramczyk, z Huraganem hat-trickiem błysnął Andrzej Akier, a z Łomiankami zadecydowały karne.

Bednarska Warszawa-WKS Rząśnik 0:6 (G.Abramczyk x2,Ł.Golianek x2,A.Akier,Ł.Zalewski)

WKS Rząśnik-Sokół Serock 1:1 k.5-4 (M.Dziczek) mecz w Serocku

WKS Rząśnik-Mazur Radzymin 3:2 (A.Akier x2,P.Osowiecki)

WKS Rząśnik-Bug Wyszków 1:0 (G.Abramczyk)

WKS Rząśnik-Huragan Wołomin 4:2 (A.Akier x3,Ł.Gałązka)

WKS Rząśnik-KS Łomianki 0:0 k.3-1

WKS Rząśnik-Victoria Sulejówek 1:0 (G.Abramczyk)

Znicz II jako czwartoligowiec przystąpił do rozgrywek od IV rundy, gdzie spotkał się z niezrzeszoną drużyną Canal+ Warszawa, pokonując ją pewnie 8:1. W kolejnych grach pokonali Żyrardowiankę Żyrardów, Mszczowiankę Mszczonów i UKS Łady w starciu półfinałowym. Wszystkie mecz Znicz rozgrywał w Pruszkowie.

Znicz II Pruszków-Canal+ Warszawa (Emil Adamczuk x4,Łukasz Sierociński , Maciej Machalski , Dawid Jankiewicz , Grzegorz Szoka)

Znicz II Pruszków-Żyrardowianka Żyrardów 4:3 (Adam Michalak,Radosław Ryćko,Damian Kraska x2)

Znicz II Pruszków-Mszczowianka Mszczonów 8:3 (Daniel Kraska x3, Emil Adamczuk x2, Dawid Jankiewicz , Norbert Dobski , Stanisław Abyszkin)

Znicz II Pruszków-UKS Łady 3:0 (Dawid Jankiewicz,Emil Kowalczyk,Adam Michalak)

Faworytem meczu finałowego będą z pewnością gościa, ale rząśniczanie postarają się sprawić kolejną sensacje i pokonać renomowanego rywala.  Początek meczu jutro o 13.00

autor: ~kibic WKS-u 2011-11-26 13:32:07

avatar nie takie firmy dostały w dupę w Rząśniku!!!więc Ci też odjadą z kwitkiem!!!

autor: ~jotpe 2011-11-26 19:50:37

avatar powodzenia chłopaki!!! niestety muszę być w robocie, ale sercem.... na boisku WKSu:)

autor: ~(L) 2011-11-26 20:01:29

avatar a ten znowu sie napina

autor: ~mzpn 2011-11-27 09:39:15

avatar panowie nikt z rzasnika jeszcze na kurs sedziowski sie nie zapisał . co jest tylko gadac potraficie.

autor: ~Kibic 2011-11-27 18:19:52

avatar czy ktoś wreszcie napiszę że było 4:1 dla WKS !!!!!