statystyki szczegółowe

Aktualności

Finał jest nasz!

• autor: luki91_17, 2011-11-16 17:22

Kolejny wielki dzień dla WKS-u. Rząśniczanie pokonali Victorie Sulejówek i zagrają w finale Pucharu Polski na szczeblu MZPN! Zwycięską bramkę w półfinale zdobył Grzegorz Abramczyk.

Środowe, słoneczne, listopadowe popołudnie w Rząśniku było wyjątkowym wydarzeniem w życiu klubu i mieszkańców wsi. Na meczu stawiła się liczna grupa uczniów miejscowego Zespołu Szkół oraz wielu sympatyków piłki nożnej z całego powiatu wyszkowskiego. Zjawiły się także obecne i były władze Gminy Rząśnik. Łącznie mecz obserwowało ok.200 osób. Pora meczu nie sprzyjała jednak obu trenerom. Łukasz Zalewski miał do dyspozycji 13 zawodników, a prowadzący Victorię Stefan Liszewski mógł liczyć na 12 piłkarzy. Dodatkowym smaczkiem meczu był fakt, iż w przeszłości trener zespołu z Sulejówka współpracował z obecnym szkoleniowcem WKS-u,gdy ten grał w Nadnarwiance Pułtusk, a w Bugu Wyszków przez pół roku trenował Łukasza Gałązkę. Tym razem to uczniowie byli górą, wraz z całą drużyną z Rząśnika. Od początku meczu było widać, że gracze gości nie są przyzwyczajeni do murawy, jaką obecnie dysponuje obiekt WKS-u. Jednak nie tylko to zdecydowało o tym, że od początku mecz był bardzo wyrównany. Gospodarze bowiem po raz kolejny zagrali bez kompleksów z wyżej notowanym rywalem, który był mocno zaskoczony taką postawą miejscowych. Od początku spotkania spokój w szeregach WKS-u wprowadzała dobra dyspozycja Roberta Gałązki. Bramkarz rząśniczan pewnie interweniował głównie po dalekich wrzutach z autu, którymi to w pierwszych 45 minutach goście najczęściej próbowali zagrażać bramce rywala. Gospodarze natomiast próbowali, czasami nieco zbyt koronkowo, wejść w pole karne ekipy z Sulejówka. Brakowało jednak groźnych uderzeń w kierunku bramki. Najbardziej z pierwszej części gry kibice zapamiętają niestety sytuację z 21 minuty. W wydawało się niegroźnej sytuacji z krzykiem upadł na boisko Albert Ciemerych. Niestety, okazało się, że obrońca gospodarzy złamał nogę i został odwieziony do szpitala. Do gry wróci najwcześniej na początku lutego. Na boisku zameldował się za niego Damian Wiśniewski, co spowodowało kilka przemeblowań w ustawieniu zespołu. Najgroźniejszą sytuacją w pierwszej połowie było uderzenie gracza Victorii z rzutu wolnego w 34 minucie, po której świetnie interweniował Robert Gałązka. Do przerwy jednak mało bramkowych szans i rezultat bezbramkowy. W drugiej połowie piłkarze z Sulejówka próbowali głównie dośrodkowań z licznych rzutów wolnych, ale z granymi na aferę piłkami radziła sobie defensywa WKS-u, tradycyjnie dyrygowana przez swojego grającego trenera. Najważniejszy moment meczu nadszedł po upływie godziny gry. Po szarży i dośrodkowaniu z prawej strony boiska Andrzeja Akiera, Grzegorz Abramczyk dwukrotnie uderzał z bliskiej odległości, za drugim razem dając swojej drużynie upragnione prowadzenie. Po strzeleniu gola miejscowi grali wprost po profesorsku. Poświęcenie obrońców, walka o każdą piłkę w drugiej linii i coraz lepsza gra duetu napastników sprawiła, że goście zupełnie się pogubili. W bramce cały czas ostoją drużyny był Gałązka, ale w drugiej części gry ciężko sobie przypomnieć celne uderzenie w kierunku jego bramki. W ostatnich minutach to rząśniczanie powinni zdobyć kolejne gole. Swoje okazje miał ponownie Abramczyk, Akier a także grający w drugiej połowie popisową partię Bartek Łaskarzewski. Gdy sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry 3 minuty, wszyscy na stadionie(poza przyjezdnymi), czekali już na końcowy gwizdek arbitra. Nie było jednak obrony Częstochowy, mogły być kolejne gole dla gospodarzy. W końcu Gałązka ostatni raz wznowił grę od bramki i sędzia gwizdnął po raz ostatni. WKS w finale! A tam już czekają rezerwy Znicza Pruszków, które pokonały 3:0 UKS Łady.

WKS Rząśnik-Victoria Sulejówek 1:0 (0:0)

G.Abramczyk 60

WKS:R.Gałązka-Ł.Abramczyk,D.Zalewski,Ł.Zalewski,A.Ciemerych(23-D.Wiśniewski)-Ł.Golianek,B.Łaskarzewski,Ł.Gałązka,P.Osowiecki-A.Akier(89-B.Szurawski),G.Abramczyk