Emocje i kolejne zwycięstwo na koniec jesieni

• autor: luki91_17, 2011-11-12 08:38

WKS szybko objął prowadzenie, ale do przerwy prowadziła Dąbrówka. W drugiej połowie rząśniczanie zdobyli cztery gole i zapewnili sobie trzy punkty. Hat-tricka ustrzelił Grzegorz Abramczyk.

Formalnym gospodarzem meczu w Rząśniku byli piłkarze z Dąbrówki, którzy od początku sezonu muszą sobie radzić, grając wszystkie mecze na obcych boiskach. Obiekt GKS-u nie został bowiem dopuszczony do rozgrywek. Mecz ostatniej kolejki rundy jesiennej miał także inne ciekawostki. Trenerem Dąbrówki jest bowiem były szkoleniowiec WKS-u, Jan Majewski, a w pierwszym składzie pojawił się wypożyczony z Rząśnika Tomasz Osowiecki. I to formalni gospodarze mieli pierwszą okazje na zdobycie gola, ale po  strzele z 20 metrów Albert Głowacki sparował piłkę na rzut rożny. W kolejnych akcjach coraz groźnie atakowali "przyjezdni" z Rząśnika, a apogeum ich ataków nastąpiło w 13 minucie. Wtedy to Grzegorz Abramczyk uprzedził obrońców i bramkarza rywali i dał prowadzenie swojej drużynie. Kiedy wydawało się, że rząśniczanie spokojnie będą kontrolować przebieg spotkania, dał o sobie znać najlepszy strzelec GKS-u, Tomasz Bylak, W 22 minucie wykorzystał on podanie z głębi pola, wyprzedził stoperów i posłał piłkę obok bezradnego Głowackiego. WKS mógł jednak odzyskać prowadzenie, ale dobrej okazji nie wykorzystał Łaskarzewski, a bardzo dobrej Dziczek, Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 43 minucie gry. Ponownie długa piłka do Bylaka, ten ponownie uprzedza obrońców i pakuje piłkę do siatki. Do przerwy 2:1 dla drużyny trenera Majewskiego. Po zmianie stron w 48 minucie Abramczyk mógł wyrównać straty,ale uderzył obok bramki. W kolejnych długich fragmentach Dąbrówka mądrze broniła korzystnego rezultatu, a goście nie potrafili stworzyć sobie bramkowej okazji. W końcowych 25 minutach rząśniczanie pokazali jednak charakter i zapracowali na cztery bramki. W 66 minucie wyrównał Andrzej Akier, który nie grał najlepszego meczu, ale w ważnym momencie dał drużynie to co było potrzebne. Pięć minut później świetną akcje przeprowadził Dziczek, jego strzał odbił się od poprzeczki, ale z dobitką zdążył kapitan WKS-u i ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 77 minucie na 4:2 podwyższył Bartłomiej Łaskarzewski, wykorzystując podanie Pawła Osowieckiego, i strzałem pod poprzeczkę praktycznie rozstrzygając losy meczu. Po tej bramce WKS grał już na luzie i mógł kilkukrotnie podwyższyć rezultat. Udało się to jednak dopiero Abramczykowi już w doliczonym czasie gry. W ostatnich trzech meczach rundy jesiennej rząśniczanie zdobyli komplet punktów, za każdym razem aplikują rywalom pięć bramek.

GKS Dąbrówka-WKS Rząśnik 2:5 (2:1)

T.Bylak 22 i 43-G.Abramczyk 13,71 i 90,A.Akier 66,B.Łaskarzewski 77

WKS:A.Głowacki-P.Osowiecki(85-P.Abramczyk),P.Kulesza,Ł.Zalewski,A.Ciemerych-A.Akier(70-Ł.Abramczyk),Ł.Gałązka,B.Łaskarzewski,Ł.Golianek(82-B.Szurawski)-G.Abramczyk,M.Dziczek(78-D.Wiśniewski)

GKS Dąbrówka-WKS Rząśnik 2:5 (2:1)