statystyki szczegółowe

Aktualności

Festiwal zmarnowanych szans

• autor: luki91_17, 2011-10-15 17:55

Zamiast efektownej wygranej rząśniczanie muslie się zadowolić jednym punktem wywiezionym z Nowego Dworu Mazowieckiego. Z przebiegu meczu powinni jednak byli to spotkanie wygrać.

Pierwszy kwadrans  meczu to zdecydowana przewaga gości, grających z polotem i z łatwością dochodzących do okazji bramkowych. Już w 3 minucie sytuacji sam na sam nie wykorzystał Łukasz Golianek. Kilka minut później po pięknej akcji i szybkiej wymianie podań z pierwszej piłki minimalnie przestrzelił Dawid Zalewski. Kapitalną okazje miał także Grzegorz Abramczyk, który po zagraniu Andrzeja Akiera przestrzelił nad bramką z dwóch metrów. Bramka nie padła także po atomowym uderzeniu Łukasza Gałązki, po którym to gospodarzy uratowała poprzeczka. Niewykorzystane okazje zemściła się na WKS-ie w 16 minucie. Nienajlepszą interwencję Piotra Kuleszy wykorzystał najbradziej doświedzczony w ekipie gospodarzy Piotr Bajera, który strzał w krótki róg pokonał Roberta Gałałązkę. Był to jedyn celny strzał piłkarzy Świtu w całej pierwszej połowie. W kolejnych minutach rząśniczanie starali się wyrównać stan rywalizacji. W dobrej sytuacji niecelnie uderzył Akier, a w 34 minucie po strzale Mariusza Dziczka piłka ponownie odbiła się od poprzeczki i do przerwy niezasłuzenia, ale jednak prowadzili gospodarze meczu. Po zmianie stron nadla stroną przeważającą byli przyjezdni, choć obraz gry nieco się wyrównał. WKS raził nieskutecznością aż do 64 minuty. Wtedy to przesunięty w drugich 45 minutach na prawe skrzydło Dawid Zalewski ograł obroncę rywal i mocnym strzałem przy bliższym słupku zdobył gola na 1:1.Po zdobytej bramce goście nie zadawalali się wynikiem remisowym i dalej dążyli do kolejnych goli. Udało się nawet trafił do siatki Akierowi, ale sędzia słusznie odgwizdał, że wcześniej na spalonym był Mariusz Dziczek. Swoją okazję mieli także gospodarze, ale Gałązka wybronił strzał Roberta Sotowicza w sytuacji sam na sam. Mimo usilnych prób zdobycia zwycięskiego gola, rząśniczanie musieli się zadowolić remisem. Słabe zawody zaliczył arbiter główny meczu, który nie wypaczył jego wyniku, ali kilkoma niezrozumiałymi decyzjami zdecydowanie podgżał atmosferę zawodów.

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki-WKS Rząśnik 1:1(1:0)

1:0 P.Bajera 16

1:1 D.Zalewski 64

WKS:R.Gałązka-Ł.Abramczyk,Ł.Zalewski,P.Kulesza,D.Zalewski(75-P.Abramczyk)-Ł.Golianek(46-Z.Kałek),Ł.Gałązka,B.Łaskarzewski,A.Akier-M.Dziczek,G.Abramczyk