statystyki szczegółowe

Aktualności

Kolejna sensacja w Rząśniku!

• autor: luki91_17, 2011-10-12 20:26

Hat-trick Andrzeja Akiera i trafienie Łukasza Gałązki zapewniło WKS awans do kolejnej rundy Okręgowego Pucharu Polski. Po ciekawym meczu i wymianie ciosów z obu stron gospodarze wygrali 4:2.

Od początku meczu nie było widac róznicy między szóstą drużyną A-klasy, a zajmującym tę samą pozycję w IV lidze zespołem z Wołomina. Na pewno wpływ na to miał stan boiska w Rząśniku, jak i jego wymiary, przez co Huragan starał się grać głównie długą piłką, zdając sobie sprawę, że rozgrywanie akcji po ziemi będzie niezwykle trudne. W miare możliwości obie ekipy starały się jednak za pomocą dwóch-trzech szybkich podań od nogi do nogi rozegrać akcje w okolicach pola karnego rywala. Od piewrszych minut bardzo niepewnie spisywał się bramkarz gości, który przy niemal każdym kontakcie z piłką miał duży problem ze złapaniem jej. Natomiast w drużynie WKS bardzo aktywny był grający dobry mecz Łukasz Golianek, którego wejścia prawą stroną siały popłoch w defensywie gości. Z drugiej strony tradycyjnie aktywny był Andrzeja Akier i to właśnie po akcji dwójki skrzydłowych WKS objął prowadzenie w 37 minucie. Golianek ładnie ograł dwóch obrońców, wpadł w pole karne, zagrał piłkę wzdłuż bramki, a z najbliższej odległości trafił Akier. Powstało przy tym spore zamieszanie, ponieważ piłka wypadła przez dziurę w siatce. Na szczęście przytomność umysłu zachowali sędziowie, którzy uznali jak najbardziej prawidłowo uznaną bramkę. Chwilę przed przerwą popularny "Ryba" ponownie trafił do siatki Huraganu. W środku pola karnego przyjął nienajlepiej piłkę, ale po chwili efektownym wolejem podwyższył na 2:0. Po zmianie stron goście ambitnie ruszyli do odrabiania strat. I mimo że rząśniczanie powinni ich skarcić gole numer 3, wołominianie zdobyli bramkę kontaktową. W 59 minucie po szybkiej akcji sam przed Robertem Gałązką znalazł się Arkadiusz Stępień i po mimo interwencji bramkarza miejscowych trafił do siatki. Gospodarze zostali zepchnięci do defensywy, ale ich pierwsza groźna akcja po utracie bramki zakończyła się gole. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego niemal z połowy boiska Łukasza Zalewskiego błąd popełnił bramkarz gości, który wypuścił futbolówkę z rąk, a skuteczną dobitką popisał się Łukasz Gałązka. Goście jednak dalej nie rezygnowali z walki o korzyystny rezultat. Na kwadrans przed zakończeniem meczu piękną bramkę zdobył Stępień, który będą nie kryty przed polem karnym precyzyjnym wolejem nie dał Gałązce szans na interwencje. Ostatnie 15 minut było bardzo nerwowe, a goście mieli przynajmniej dwie dobre okazje do wyrównanie. Na szczęście WKS miał nie zawodnego Akiera, któy w 90 minucie w swoim stylu przedarł się lewą stroną i mocnym strzałem rozstrzygnąl losy meczu. Rząśnicznaie po wyeliminowaniu dwóch ekip z Ligi Okręgowej, teraz już drugi raz pokonali czwartoligowca, śrubując swój kapitalny wynik w Pucharze Polski. Mimo fatalnej pogody na stadionie w Rząśniku stawiła się liczna grupa kibiców, która po raz kolejny był świadkiem wspaniałego momentu w histori nie tylko klubu, ale całego Rząśnika.

WKS Rząśnik-Huragan Wołomin 4:2 (2:0)

1:0 A.Akier 37

2:0 A.Akier 44

2:1 A.Stępień 59

3:1 Ł.Gałązka 66

3:2 A.Stępień 75

4:2 A.Akier 90

WKS:.R.Gałązka-P.Osowiecki,Ł.Zalewski,P.Kulesza,A.Ciemerych-Ł.Golianek(80-Z.Kałek),D.Zalewski,Ł.Gałązka,A.Akier-G.Abramczyk,M.Dziczek