Filmowe zwycięstwo

• autor: luki91_17, 2011-10-05 21:47

Były niespodzianki z Sokołem Serock i Mazurem Radzymin, przyszła kolej na prawdziwa sensacje. W IV rundzie Pucharu Polski WKS wyeliminował Bug Wyszków. Gola na wagę awansu zdobył w ostatniej akcji meczu Grzegorz Abramczyk.

Do środowego spotkania obie drużyny przystępowały w nie najlepszych nastrojach. Rząśniczanie zostali bowiem w weekend rozbici przez rezerwy Bugu, zaś pierwszy zespół wyszkowskiego klubu miał za sobie dwie ligowe porażki, w tym niespodziewane niepowodzenie w meczu z Koroną Szydłowo. Zdecydowanym starciem w Rząśniku byli jednak podopieczni Andrzeja Prawdy, który dał szansę od początku meczu czterem piłkarzom , którzy brali udział w niedzielnym meczu rezerw i WKS-u. Mecz pucharowy bardzo prestiżowo potraktowali również kibice Bugu, którzy pojawili się w bardzo licznej grupie w Rząśniku i przez cały czas głośno wspierali swoją drużynę. Goście mogli objąć prowadzenie już w 5 minucie, ale w sytuacji sam na sam obok bramki uderzył Łukasz Kamiński. Kilka minut później gorąco zrobiło się pod bramką miejscowych po rzucie rożnym, ale wszystko skończyło się szczęśliwie dla miejscowych. W 21 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Wajdzika Kamiński z bliska trafił w poprzeczkę. Gospodarze starali się odgryzać kontratakami, a najwięcej zagrożenie stwarzał dla defensorów Bugu stwarzał Grzegorz Abramczyk, który stoczył kilka pasjonujących pojedynków z czarnoskórym stoperem Bugu, Anthony Chukwuemeką. Najbliżej zdobycia bramki dla WKS-u był jednak Mariusz Dziczek, który w 27 minucie wykorzystał niezdecydowanie obrońcy i bramkarza Bugu na szesnastym metrze, uderzył piłkę głową w stronę bramki, ale przed linią bramkową zdołał ją wybić zawodnik wyszkowian.Dobrą okazje miał również Bartłomiej Łakarzewski, ale będąc w polu karnym pospieszył się ze strzałem i ten był w konsekwencji nie celny. Do ważnego dla losów spotkania wydarzenia doszło w 40 minucie gry. Po rzucie rożnym dla Bugu i zamieszaniu w polu karnym sędzia przerwał grę i pokazał czerwoną kartkę Alanowi Wróblowi. Zdaniem arbitra obrońca gości z premedytacją kopnął bez piłki Dawida Zalewskiego. Mimo iż wyszkowianie grali w drugiej połowie w osłabieniu, w drugiej połowie nadal byli stroną przeważającą. Na boisku pojawił się bardzo skuteczny w poprzednim sezonie Michał Herman i w pierwszych minutach drugiej części gry to przez niego przechodziła większość ataków Bugu. W 54 minucie Herman wpisał się nawet na listę strzelców, ale radość piłkarzy i kibiców Bugu szybko przerwał sędzia liniowy, wskazują pozycję spaloną. Z czasem lewy pomocnik Bugu stwarzał coraz mniej zagrożenia, gdyż był dobrze pilnowany przez obrońców WKS-u. Mimo to wyszkowianie powinni objąć prowadzenie po akcji prawą flanką. Piłkę zagrał po ziemi Mariusz Szajczyk, sam przed Gałązką stanął Jakub Rejnuś, jego strzał bramkarz WKS-u zdołał tylko odbić przed siebie, a mają przed sobą całą bramkę i leżącego "Kulkę" Herman także nie zdołał zdobyć gola. Postawa Gałązki zasługuje na duże słowa uznania. Był to niewątpliwie jego najlepszy mecz w obecnym sezonie, a bramkarz rząśniczan był bardzo aktywny zwłaszcza w grze na przedpolu.  Gospodarze, podobnie jak w pierwszej połowie, starli się kontrować i z czasem stwarzali sobie coraz więcej okazji. W 60 minucie Abramczyk inteligentnie wszedł przed dwójkę stoperów Bugu i znalazł się sam przed Wesołowski, ale uderzył minimalnie nad bramką. W kolejnych akcjach bramkarz gości musiał z trudem interweniować po strzałach Andrzeja Akiera i Dawida Zalewskiego. Swoje szansę miał także Bug, ale strzały tercetu rezerwowych: Rejnusia, Hermana i Szajczyka albo były niecelne albo radził sobie z nimi Gałązka. Największe emocje przyniosły jednak 120 sekundy, które sędzia doliczył do regulaminowych 90 minut gry. Najpierw bardzo blisko zwycięskiej bramki byli wyszkowianie, ale strzał głową Mateusza Maciak był minimalnie niecelnie. Chwilę potem piękny paradą po mocnym strzale z rzutu wolnego Akiera popisał się Wesołowski, ale rząśniczanie mieli jeszcze po tej sytuacji rzut rożny. Po nim piłka trafił do niepilnowanego Grzegorza Abramczyk, ten uderzył bez przyjęcia lewą nogą, piłka przelobowała bramkarza Bugu i wylądowała w bramce. Radości i euforii jaka zapanował wśród zawodników i sympatyków rząśniczan nie da się opisać. Po golu sędzia zakończył mecz, który przejdzie do kart historii WKS-u i zapisze się w nich złotymi zgłoskami. To był poprostu wielki mecz dla całego Rząśnika! Z klasą zachowali się również działacze Bugu, na czele z prezesem Dariuszem Andrzejewskim, którzy pogratulowali miejscowym zwycięstwa i życzyli powodzenia w kolejnych meczach Pucharu Polski.

WKS Rząśnik-Bug Wyszków 1:0 (0:0)

G.Abramczyk 90+2

WKS:R.Gałązka-Ł.Abramczyk,P.Kulesza,Ł.Zalewski,A.Ciemerych-A.Akier,B.Łaskarzewski,D.Zalewski,Z.Kałek-G.Abramczyk,M.Dziczek(80-P.Abramczyk)

M. Wesołowski – M. Wajdzik, A. Wróbel, A. Chukwuemeka, M. Maciak – A. Rajczak (46. M. Herman), Sz. Chalski (k), T. Piórkowski (88. Ł. Szala), Ł. Kowalczyk – J. Sochocki (59. M. Szajczyk), Ł. Kamiński (46. J. Rejnuś)

autor: ~konrado2000 2011-10-06 07:16:21

avatar Świetny wynik. Gratulację

autor: ~W.K 2011-10-06 10:02:34

avatar Gratulacje. My powalczyliśmy z Huraganem i mało brakowało by sensacja stała się faktem. Z tego co wiem bardzo możliwe,że w następnej rundzie Pucharu zagracie właśnie z Huraganem Wołomin.

autor: ~^^ 2011-10-06 14:28:29

avatar Piękne momenty jedne z najpiękniejszych w historii klubu przeżyli wczoraj kibice !rnrnKto nie był niech żałuje, piękny mecz, brawo!

autor: ~kibic WKS-u 2011-10-06 19:59:34

avatar wielkie graty panowie za mecz,za heroiczną walkę do ostatniej minuty,za wiarę w zwycięstwo,za postawę w całym meczu i za radość kibiców po ostatnim gwizdku sędziego.Dla takich chwil warto przychodzić na Wasze mecze aż chce się żyć.Brawo trener, brawo drużyna!!!