statystyki szczegółowe

Aktualności

Ligowe derby na minus cztery

• autor: luki91_17, 2011-10-03 13:21

Mimo iż rząśniczanie odrobili dwubramkową stratę w meczu z lokalnym rywalem, to schodzili z boiska w podłych nastrojach. Bug II pokonał ich bowiem 6:2.

Derbowe starcie zgromadziło na tryunach wyszkowskiego stadionu liczną publikę, która byłaby zapewne jeszcze większa gdyby nie odbywający się niemal w tym samym czasie szlagier Ekstraklasy Legia-Wisła. Ci którzy wybrali mecz w Wyszkowie i kibicowali w nim miejscowym, na pewno nie żałowali. Gospodarze odnieśli bowiem przekonywujące zwycięstwo, choć jego rzomiary nie oddają do końca przebiegu spotkania. Już po 20 minutach wydawało się, że Bug II zmiecie WKS z boiska. W tym czasie podopieczni Arkadiusza Mielczarczyka zdominowali boiskowe wydarzenia i zdobyli dwa gole. Pierwszego zdobył Łukasz Kamiński, drugiego Adrian Parobczyk. W kolejnych minutach Robert Gałązka nadal był zmuszany do interwencji po groźnych uderzeniach rywali. Dopiero w ostatnim kwadransie pierwszej połowy rząśniczanie zaczzeli pokazywać swoje oblicze z meczów Sokołem Serock czy Mazurem Radzymin. Uaktywnili się Andrzej Akier i Bartek Łaskarzewski, którzy zaczeli zagrażać bramce Wesołowskiego. W 43 minucie po centrze z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym kontaktową bramkę zdobył Albert Ciemerych. Gol do szatni uskrzydlił gości, którzy na początku drugiej połowy zepchneli wyszkowian do defensywy. W 54 minucie mocny strzał Akiera zatrzymał się na poprzeczcę, ale kilka minut po efektownym rajdzie środkiem boiska najsukteczniejszy zawdonik WKS-u w obecnym sezoniu trafił już do siatki i wyrównał stan rywalizacji. Kiedy wydawało się, że rząśniczanie są na fali wznoszącej i za chwilę obejma prowadzenie, w 67 minucie ponownie prowadził Bug. Tym razem Kamiński trafił bardzo efektownie, z rzutu rożnego. W minucie 72 gospodarze pratycznie rozstrzygneli losy meczu. Podanie Adriana Nikodemskiego wykorzystał Klaudiusz Gerek, który obrócił się z obroncą na plecach i pokonał Gałązkę. W koncówce wyszkowianie dobili jeszcze rywala golamia Kamińskiego i Parobczyka. Na pewno rozmiary zwycięstwa Bugu są za wysokie, ale należy jednak przyznać, że to im należały się trzy punkty. Rząśniczanie nie wykorzystali momentu w któym zdobyli wyrównującą bramkę i nie poszli za ciosem. Kolejne ligowe derby wiosną w Rząśniku.

Bug II Wyszków-WKS Rząśnik 6:2 (2:1)

1:0 Ł.Kamiński 11

2:0 A.Parobczyk 17

2:1 A.Ciemerych 43

2:2 A.Akier 58

3:2 Ł.Kamiński 67

4:2 K.Gerek 72

5:2 Ł.Kamiński 82

6:2 A.Parobczyk 90+2

Bug II:.M.Wesołowski-B.Szala,J.Gołębiewski,M.Maciak,M.Wajdzik-P.Herman(64-A.Nikodemski),K.Borowski(84-A.Archacki),J.Rejnuś,A.Parobczyk-M.Szajczyk(60-K.Gerek),Ł.Kamiński

WKS:R.Gałązka-Z.Kałek(60-Ł.Gałązka),Ł.Zalewski,P.Kulesza,A.Ciemerych-A.Akier,D.Zalewski,B.Łaskarzewski,Ł.Golianek-M.Dziczek(85-P.Abramczyk),G.Abramczyk